wyjazd dla kobiet
Udostępnij:

Kobieca turystyka staje się coraz bardziej popularna. Nie dziwi już tak jak kiedyś grupa koleżanek, która regularnie pakuje walizki i razem przemierza świat. Wyjazdy tylko dla kobiet stały się ostatnio niezwykle modne i choć niektórym nadal wydaje się to dziwne, że amatorki damskich podróży wolą zwiedzać świat bez partnera, takie wyjazdy są dziś łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać. A przy okazji można odkryć korzyści, jakich próżno szukać na wyjeździe z facetem.

W związku z tym na rynku jest dostępna szeroka oferta wyjazdów dla kobiet, babskich weekendów, warsztatów rozwojowych, obozów fitnessowych, jogowych i tanecznych. Chociaż podobno “od przybytku głowa nie boli” można się poczuć przytłoczonym bogactwem ofert wyświetlanych przez wyszukiwarkę. Na co więc zwrócić uwagę i jakimi kryteriami się kierować podczas wyboru tego idealnego babskiego wypadu?

 

Kryteria wyboru babskiego wyjazdu

Oczywiście najchętniej korzystamy z polecajek znajomych i tzw. “marketingu szeptanego”, czyli po prostu opinii koleżanek, które miały okazję uczestniczyć w danym wyjeździe. Jednak czasami nikt znajomy nie podziela naszych wyjazdowych pasji, albo po prostu mamy ochotę przetestować coś nowego, innego lub dla nas nietypowego. Do odważnych świat należy, jednak w takim wypadku warto się zastanowić na czym nam najbardziej zależy i zrobić w głowie lub na papierze, taką listę rzeczy “must have”, czyli tego co jest dla nas najważniejsze. Poniżej znajdziecie podpowiedzi co się na takiej liście powinno znaleźć, aby uniknąć wyjazdowych niemiłych niespodzianek i rozczarowań. 

 

Kryteria formalne 

Przed zakupem wyjazdu dobrze jest sprawdzić czy firma działa legalnie (odprowadza podatek) czy i pod jaką nazwą jest zarejstrowana oraz czy przedsiębiorca może wystawić fakturę. W weryfikacji pomogą: baza GUS, a także sprawdzenie czy organizator ma referencje, działającą stronę www, realne opinie na profilach społecznościowych i w wyszukiwarce google. Warto dopytać czy w razie czego można liczyć na zwrot opłaty (jeśli tak, to w jakim terminie i w jakiej wysokości) oraz jak złożyć ewentualną reklamację (czy jest na stronie regulamin zakupów i polityka zwrotów). Możemy się też upewnić czy dana firma przestrzega RODO i czy dba o bezpieczeństwo naszych danych w przypadku zakupów przez internet.

Jeśli wyjazd oferuje konkretne warsztaty/kursy dobrze jest sprawdzić czy prowadzący mają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia do prowadzenia szkolenia i czy zapewniają sprzęt i materiały niezbędne do wzięcia udziału w zajęciach. Te ostatnie mogą mieć decydujący wpływ na cenę wyjazdu: wiadomo – wiedza ekspercka i umiejętności kosztują, tak samo jak wszelkie materiały warsztatowe i przybory.

 

Cena  babskiego wyjazdu

To bardzo istotny czynnik przy wyborze oferty, a rozbieżności są tu bardzo duże: możesz zapłacić od kikuset złotych do kilku tysięcy za weekendowy wyjazd w Polsce. Dlatego warto sprawdzić co dokładnie obejmuje: ile posiłków jest już zawarte w cenie, a może za wyżywienie trzeba dopłacić? Czy jest zorganizowany czy samodzielny dojazd, jaki jest standart zakwaterowania (oraz ilu osobowe są pokoje) oraz jakie zajęcia/warsztaty wliczone są w podanej ofercie. Jeśli jedziemy w kilka osób, warto dopytać o zniżkę grupową czy o możliwość płatności ratalnej (a także czy jest to związane z dodatkowym kosztem).

 

Czas 

Na pewno celujesz w konkretny termin wyjazdu, natomiast część ofert obejmuje tylko weekend (pt-nd) lub przedłużony weekend (czt-nd), pozostałe to już dłuższe wyjazdy tygodniowe. Dobrym pomysłem, szczególnie na początek, będzie wybór krótszego pobytu. Dzięki temu sprawdzisz czy odpowiada Ci taka forma wypoczynku i czy jest to “coś” dla Ciebie.

 

Oferta zajęć na wyjeździe dla kobiet

To jest właściwie główne kryterium wyboru uzależnione od naszych preferencji. Czy będzie to wyjazd jogowy, z warsztatami rozwojowymi czy artystycznymi, relaksacyjny pobyt w SPA, spływ kajakowy, wyjazd fitnessowy, obóz taneczny. Ofert jest tysiące od weekendów somelierskich w winnincy, poprzez luksowy wypoczynek w stylu SLOW, glamping, warsztaty tantry, tkackie, malowania intuicyjnego, warsztaty psychologiczne, trening mentalny, na kursie surviwalowym czy fotograficznym skończywszy. 

Jeśli próbujesz nowej aktywności pozostaw sobie alternatywę: ok, wybrałaś obóz sportowy, ale fajnie aby był czas na relaks, spacer, czy błogie leniuchowanie. I odwrotnie: jesteś na warsztatach artystycznych, ale miłym akcentem byłaby możliwość skorzystania z kajaków czy wypożyczenia rowerów, aby sie trochę poruszać i w przerwie zrobić rekonesans okolicy.

 

Integracja

Dobrze jest, jeśli organizator dba o integrację uczestników już od samego początku: trafnie dobiera pokoje (jeśli nie są to jedynki, a jedziesz bez koleżanek) łącząc osoby o zbliżonym temperamencie, wieku, zainteresowaniach, proponuje gry towarzyskie i animacje na przełamanie pierwszych lodów, zapoznawczą kolację, kawę na tarasie czy kobiecy wieczorek plotek. Jednocześnie nie powinnaś się czuć zmuszana do udziału w takich aktywnościach (nie każdy jest społecznym omibusem). Tylko doświadczony organizator babskich wyjazdów będzie wiedział jak zachować równowagę pomiędzy zajęciami grupowymi a czasem na indywidualne aktywności. 

Wybierz najlepszy wyjazd dla kobiet

Powyższe kryteria wydają się oczywiste, ale jest całe mnóstwo “para” organizatorów dlatego warto wcześniej sprawdzić daną firmę, aby podczas wyjazdu skupić się wyłącznie na relaksie, odpoczynku i przyjemnościach, nie martwiąc się o kwestie formalno-organizacyjne, bo od tego jest przecież organizator. Życzymy Wam samych trafnych wyjazdowych wyborów. 

Udostępnij: